návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Koberec jako nový: Zkuste triky, jak si poradit s vytlačenými místy, skvrnami či pachem

skrivaa , Vydáno: 25.05.2019
Jak na skvrny na koberci?
Autor: istock.com Jak na skvrny na koberci?
Čištění koberce patří k těm nejotravnějším domácím pracím. Přinášíme vám tři skvělé triky, které vám námahu výrazně ulehčí!

reklama

S čištěním koberce je to těžké. Vyčistíte-li jen malý kousek, pravděpodobně docílíte jednoho zářivého místa na velké zašlé ploše. Pokud se rozhodnete vyčistit celý koberec, čeká vás přesouvání nábytku a namáhavá práce. Zkuste zapojit tyto triky a koberec budete mít jako nový za pár minut!

Triky, jak se na koberci zbavit:

Otlačenin

Záleží na typu koberce. Otlačeniny na koberci s krátkým vláknem přikryjte navlhčenou utěrkou a přežehlete. Otlačeniny na koberci zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Avšak pozor, dělat totéž u koberce s vysokým vláknem by byl nesmysl. V tomto případě dejte na otlačená místa kostky ledu a počkejte, až se rozpustí. Poté místo načechrejte vidličkou nebo řídkým hřebenem.

Barevným kombinacím se meze nekladou

DIY: Vytvořte si vlastní kobereček do koupelny

Báječné špagáty

Ze starých triček vyrobíte koberečky, polštáře i pantofle. Podívejte se, jak na to

 

Pachů

Zapáchající koberec nemusíte hned vyhodit nebo – ještě hůř – zbavit se svých milovaných domácích mazlíčků, po kterých koberec často zapáchá. Jednoduše sáhněte po jedlé sodě! Tento zázračný a všestranný pomocník v kuchyni i domácnosti dokáže z koberce vytáhnout nežádoucí pachy. Stačí sodou koberec jednoduše posypat a počkat alespoň půl hodiny. Jen pozor, ať sodu do koberce nezašlapete! Poté ji jen důkladně vysajte. Pach by měl být výrazně menší.

 

Jedlá soda: Domácí zázrak, který umí skoro vše

Jedlá soda: Domácí zázrak, který umí skoro vše

Jde to i bez chemie!

Ocet, jedlá soda, citron: Praktické tipy, jak uklidit domácnost bez chemie

 

Skvrn od červeného vína

Tady jde o čas. Čím rychleji budete jednat, tím větší šance, že po skvrnách od červeného vína nebudou na koberci památky. Polité místo co nejdříve vysušte papírovou utěrkou nebo ubrouskem a snažte se skvrnu ještě více nerozmazat. Jakmile na utěrce už nebude mokrý otisk, místo přetřete rozkrojeným citronem a důkladně vyčistěte odstraňovačem skvrn. V některých případech může stačit i obyčejná voda. Skvělým trikem je postižené místo posypat jedlou solí, která do sebe vtáhne tekutinu. Sůl nechejte působit alespoň několik hodin, poté ji vysajte a místo opět vyčistěte vodou či speciálním přípravkem.

Jak odstranit skvrny od červené řepy?

Jak odstranit skvrny od červené řepy? Máme 4 zaručené způsoby

Skvrna od vína je postrachem všech obýváků

Jak vyčistit kožešiny a nábytek od červeného vína, žvýkačky či mastnoty? Odstraňte skvrny za pár minut

reklama

Článek je zařazen v: koberec , čištění koberce , jedlá soda , triky , jak odstranit skvrny

reklama

Přečtěte si také